Freeyond M5A 4G 256GB/16GB
Freeyond M5A 4G 256GB/16GB
Freeyond
Freeyond M5A 4G 256GB/16GB
799.00
Freeyond M5A 4G 256GB/16GB quantity
Add to cart
Premium Quality
Nationwide Delivery
Product Details
Display
Size:
6.6 inches
Resolution:
1612 x 720 pixels (HD+)
Refresh Rate:
90 Hz
Type:
IPS LCD
Performance
Processor:
UNISOC T606 (8-core, 1.6 GHz)
RAM:
8GB + 8GB extended (16GB total)
Storage:
256GB internal, expandable up to 2TB via microSD
Operating System:
Android 13
Graphics:
Mali G57 MP1
Cameras
Rear:
50MP main camera + 0.3MP macro camera
Front:
8MP selfie camera
Video:
1080p video recording (rear)
Battery
Capacity:
5000mAh
Charging:
18W fast charging, USB Type-C port
Other features
Biometrics:
Side-mounted fingerprint sensor, Face ID
SIM:
Dual Nano SIM + Micro SD card slot (shared)
Connectivity:
4G LTE, Wi-Fi (2.4GHz/5GHz), Bluetooth 5.0
Ports:
3.5mm headphone jack, USB Type-C